ETR = Egységes Tanulmányi Rendszer
A DEXTER Informatikai Kft fejlesztette ki, mely 1991-ben kezdődött. A szoftver Visual Basic alapú, ASP nyelven íródott, ezért Microsoft alapú kiszolgálóra van szükség. A cég Internet Explorer böngészőt ajánl az ETR használatához.
Ez az 5. generációs felsőoktatási rendszer moduláris felépítésű. A modulok lehetőséget biztosítanak a felsőoktatási intézmény egyes ügyeinek intézésére, melyeket a felső menüsorban találunk meg, illetve a gyors használatot lehetővé téve, az öt leggyakrabban használt modulhoz egy-egy külön gombot rendelhetünk.
Most pedig nézzük meg a főbb dolgokat, amire az ETR-t használhatjuk:
- A rendszerben minden hallgató jogosult a személyes adatainak módosítására, úgymint az e-mail cím, levelezési cím, telefonszám illetve bankszámlaszám tekintetében.
- A ki- és befizetéseknél megtaláljuk például az ösztöndíj és egyéb kiutalásokat, a költségtérítéses hallgatók is itt tudják nyomon követni a befizetéseiket.
- A Tanulmányi Osztályok által meghirdetett kurzusok felvétele és leadása is itt történik, ez kurzusfelvételi időszakban megnehezítheti a rendszer használatát a rengeteg egyidejű kérés hatására. A felvett kurzusokat egy külön listában találjuk meg feltüntetve a fontosabb jellemzőkkel, mint a kurzusok kódja, nevei, kreditpontok, oktatók, óra helyszíne, stb.
Minden kurzushoz tartozik egy kurzusfórum, melyen a hallgatók és az oktatók megbeszélhetik észrevételeiket, közérdekű információkat tehetnek közzé. Ezen felül, az eredmények kihirdetésére az oktatóknak lehetősége van az InfoSheet-en. - Vizsgaidőszakban itt történik a vizsgákra való jelentkezés az egyes időpontokra, illetve az eredmények megtekintése.
- Üzenetküldésre is alkalmas a rendszer, mely lehet automatikus (abban az esetben, ha a rendszer adatbázisában következik be változás) és egyedi is (ügyintézők és oktatók által a hallgatók számára egyénileg vagy csoportosan) SMS-ben illetve e-mailen keresztül.
Az alábbi intézmények az ETR más-más verzióját használhatják, ezért kisebb eltérések fordulhatnak elő a rendszeren belül:
Általános Vállalkozási Főiskola, Budapesti Gazdasági Főiskola (KVIFK), Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Gábor Dénes Főiskola, Heller Farkas Főiskola, Kaposvári Egyetem, Kecskeméti Főiskola, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Modern Üzleti Tudományok Főiskolája, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Szegedi Hittudományi Főiskola, Szegedi Tudományegyetem, Tomori Pál Főiskola, Zsigmond Király Főiskola
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.